Chirurgia plastyczna dziąseł

Chirurgia plastyczna dziąseł to rodzaj procedury stomatologicznej, która ma na celu przywrócenie prawidłowej funkcji dziąseł i uzyskanie pięknego estetycznego uśmiechu. W przypadku różnorodnych problemów z tkankami miękkimi jamy ustnej, takimi jak recesja lub przerost dziąseł, może być konieczne przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego w celu ich naprawy.

W naszym gabinecie pełne bezpieczeństwo oraz komfort Pacjentów są dla nas priorytetem, dlatego każda procedura związana z plastyką dziąseł przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym przez doświadczonych specjalistów z zachowaniem najwyższych standardów sterylizacji i aseptyki.

Chirurgia plastyczna dziąseł

Czym jest plastyka dziąseł?

Plastyka dziąseł to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawienie wyglądu dziąseł lub ich funkcjonalności.

W przypadku recesji dziąseł, czyli ich cofania się z powodu choroby lub innych czynników, może być konieczne przeprowadzenie zabiegu odbudowy dziąseł. Natomiast w przypadku nadmiernej ilości dziąseł, lekarz może zalecić ich skrócenie.

Plastykę dziąseł wykonuje się także w przypadku poddziąsłowego złamania korony oraz przy tak rozległych problemach, jak wady zgryzu. Wówczas chirurg ściśle współpracuje z protetykiem, by końcowy efekt idealnie spełniał oczekiwania Pacjenta.

Wizyta u chirurga stomatologicznego specjalizującego się w chirurgii plastycznej dziąseł – co się dzieje na konsultacji?

Podczas wizyty u chirurga stomatologicznego specjalizującego się w plastyce dziąseł, na początku zostanie przeprowadzone szczegółowe badanie jamy ustnej, aby ocenić stan dziąseł.

Na podstawie wyników badania chirurg stomatologiczny będzie w stanie zaproponować najlepszą metodę leczenia dla Pacjenta – w tym zabieg plastyki dziąseł.

Rekonstrukcja dziąseł krok po kroku

Rekonstrukcja dziąseł to proces, który składa się z kilku etapów. Na początku chirurg stomatologiczny usuwa uszkodzone lub zniszczone przez chorobę tkanki. Następnie, aby przywrócić zdrowe dziąsła, lekarz przystępuje do odbudowy tkanki dziąsłowej.

W tym celu chirurg stomatologiczny przeprowadza zabieg, podczas którego pobiera próbkę tkanki z innej części jamy ustnej lub z innej części ciała Pacjenta. Później, przy użyciu mikroskopu, precyzyjnie projektowana jest nowa tkanka dziąsłowa. Ostatnim etapem jest łączenie jej z dziąsłami Pacjenta.

Innym rodzajem zabiegu z zakresu plastyki dziąseł jest gingiwektomia, czyli chirurgiczne zmniejszenie masy dziąsła. Polega on na wycięciu fragmentu przerośniętego dziąsła i odpowiednim ukształtowaniu pozostałych tkanek.

Leczenie chirurgiczne dziąseł a choroby przyzębia

Do wykonania plastyki dziąseł kwalifikować się mogą różne choroby przyzębia, takie jak zapalenie dziąseł, recesja dziąseł czy paradontoza.

Do tych schorzeń bardzo często prowadzi nieprawidłowa higiena jamy ustnej lub tak niekorzystne nawyki, jak zaciskanie zębów, dlatego bardzo ważne jest tu leczenie interdyscyplinarne.

Zabieg chirurgiczny pomaga w przywróceniu zdrowego wyglądu dziąseł i zapobiega dalszej utracie tkanek.

Jak przygotować się do zabiegu plastyki dziąseł?

Przed zabiegiem plastyki dziąseł ważne jest, aby Pacjent stosował się do zaleceń lekarza stomatologa.

W przypadku wykonywania zabiegu w znieczuleniu ogólnym, Pacjent powinien przestrzegać zaleceń przedoperacyjnych, takich jak jedzenie tylko lekkiego posiłku i unikanie picia przed zabiegiem.

Przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego nie jest konieczne specjalne przygotowanie się przed zabiegiem.

Zalecenia po wykonaniu zabiegu plastyki dziąseł

Po plastyce dziąseł Pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia od lekarza stomatologa.

Należą do nich m.in. unikanie spożywania twardych i gorących produktów oraz zbyt intensywnego szczotkowania zębów, przyjmowanie środków przeciwbólowych, a także regularne odbywanie wizyt kontrolnych.

Aby zmniejszyć opuchliznę dziąseł, zalecone może być również stosowanie ziołowych płukanek.

Cennik

Korekta uśmiechu dziąsłowego

1200 zł

Korekta dziąsła (Gingivoplastyka) zęba

300 zł

Mikrochirurgiczne wydłużenie korony klinicznej zęba

600 zł

Pokrycie recesji przeszczepem tkanki łącznej z podniebienia

1500 - 2000 zł

Unieruchomienie zębów szyną kompozytową (2 zęby)

600 - 800 zł

Nasi pacjenci o nas

Opinie pacjentów

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Rejestracja online

Każda rejestracja powinna być potwierdzona przez Ndent. W przypadku gdy wybrany termin jest zajęty Ndent zaproponuje inny dogodny termin wizyty.