Stomatologia zachowawcza

Zdrowe zęby to nie tylko piękny, nieskrępowany uśmiech i dobre samopoczucie. Od zachowania zdrowia w jamie ustnej zależy zdrowie całego organizmu. By pomóc je utrzymać, z pomocą przychodzi stomatologia zachowawcza. W gabinetach stomatologicznych Pacjenci mają do dyspozycji wiele różnych zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, które pozwalają na skuteczne leczenie chorób zębów i zapobieganie poważnym problemom stomatologicznym. Regularne poddawanie się kontrolom dentystycznym oraz stosowanie się do zaleceń lekarza stomatologa oraz higienistki zapewnia zdrowe zęby przez całe życie.

Stomatologia zachowawcza olsztyn

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii, która zajmuje się profilaktyką próchnicy zębów, leczeniem wszelkiego rodzaju ubytków i ich diagnostyką, a także takimi problemami, jak nadwrażliwość zębów, choroby przyzębia czy uszkodzenia szkliwa.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się również prawidłową higieną jamy ustnej, pomagając Pacjentowi dobierać odpowiednie akcesoria i technikę czyszczenia. W jej ramach przeprowadzane są także specjalistyczne zabiegi higienizacyjne, w skład których wchodzi skaling, piaskowanie, polerowanie i remineralizacja szkliwa.

Kolejnym ważnym aspektem, o który troszczy się stomatologia zachowawcza, jest estetyka zębów. Po leczeniu każdy ząb jest starannie odbudowywany, tak, aby nie było pomiędzy nim a sąsiednimi zębami żadnej różnicy i aby wspierał funkcjonalność całego zgryzu.

W zakresie dbania o estetykę uśmiechu wymieniane są także wypełnienia amalgamatowe na wypełnienia nowszej generacji – jasne i z bezpiecznych materiałów.

Co powinna obejmować kompleksowa konsultacja stomatologiczna?

Podczas kompleksowej konsultacji stomatologicznej przeprowadzane jest dokładne badanie jamy ustnej, co pozwala wykryć ewentualne nieprawidłowości. Kolejnym krokiem jest omówienie wyników przeglądu i zalecenie odpowiedniego leczenia.

Przegląd zębów

Przegląd jamy ustnej Pacjenta to podstawowy zabieg, który pozwala na dokładną ocenę stanu zębów i dziąseł, wykrycie ewentualnych problemów oraz określenie potrzeb leczenia.

Podczas przeglądu zębów dentysta sprawdza stan uzębienia, dzięki czemu może wykryć nadwrażliwość zębów, kamień nazębny czy ubytki w początkowym stadium i szybko wdrożyć odpowiednie leczenie.

Najczęstsze problemy stomatologiczne a leczenie zachowawcze

Najczęstszym problemem stomatologicznym jest próchnica zębów. Próchnica jest chorobą, która polega na stopniowym niszczeniu tkanek zęba przez bakterie, co może prowadzić do bólu i utraty zęba.

Leczenie próchnicy zębów zależy od stopnia jej zaawansowania i obejmuje także kompleksową odbudowę – tymczasowe wypełnienie zęba, wypełnienie stałe lub prace protetyczne.

Rozwój próchnicy

Dzięki wczesnej diagnostyce proces rozwoju próchnicy zębów może być zatrzymany na etapie początkowym, a choroba całkowicie wyleczona dzięki leczeniu zachowawczym. Pozwala to uniknąć takich poważnych powikłań, jak zapalenie miazgi zęba.

W przypadku zainfekowania miazgi jedynym rozwiązaniem jest leczenie endodontyczne.

Inne uszkodzenia zębów

W ramach stomatologii zachowawczej stomatolog zajmuje się również leczeniem innych uszkodzeń zębów, takich jak złamania, pęknięcia, ubytki w szkliwie lub zębinie, a także uzupełnianiem ubytków w zębach przy użyciu wypełnień stomatologicznych.

Stomatolog może wykorzystać różnego rodzaju materiały, w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta i rodzaju uszkodzenia zęba. Do najczęściej stosowanych materiałów należą wypełnienia z kompozytu, cementy szklanojonomerowe, a także złoto.

Podsumowując, stomatologia zachowawcza jest niezwykle ważną dziedziną stomatologii, zajmującą się leczeniem i zapobieganiem chorobom zębów oraz dbałością o zdrowie jamy ustnej. Regularne wizyty u stomatologa oraz dbałość o higienę jamy ustnej są kluczowe dla zachowania zdrowych zębów na długo.

Zapraszamy do skorzystania z usług stomatologicznych Ndent, gdzie zapewniamy fachową opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie.

Cennik

Badanie stomatologiczne i znieczulenie

200 zł

Konsultacja stomatologiczna

200 zł

Wypełnienie

450 - 600 zł

Wypełnienie zęba mlecznego

250 - 350 zł

Bezpośrednia rekonstrukcja kompozytowa

500 - 1000 zł

BONDING – bezpośrednia licówka kompozytowa

900 - 1000 zł
Metamorfozy
Metamorfoza #6 - przed Przed zabiegiem
?

Kliknij by zobaczyć zdjęcia
przed metamorfozą

Metamorfoza #6 - po Po zabiegu

Metamorfoza #6

Metamorfoza #18 - przed Przed zabiegiem
?

Kliknij by zobaczyć zdjęcia
przed metamorfozą

Metamorfoza #18 - po Po zabiegu

Metamorfoza #18

Metamorfoza #10 - przed Przed zabiegiem
?

Kliknij by zobaczyć zdjęcia
przed metamorfozą

Metamorfoza #10 - po Po zabiegu

Metamorfoza #10

Nasi pacjenci o nas

Opinie pacjentów

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Rejestracja online

Każda rejestracja powinna być potwierdzona przez Ndent. W przypadku gdy wybrany termin jest zajęty Ndent zaproponuje inny dogodny termin wizyty.