Leczenie kanałowe pod mikroskopem Olsztyn

Leczenie kanałowe, czyli leczenie endodontyczne to jedna z najważniejszych i najczęściej wykonywanych procedur w gabinecie stomatologicznym, która umożliwia uratowanie chorego zęba przed usunięciem.

Dzięki wykorzystaniu mikroskopu w leczeniu endodontycznym w naszym gabinecie zabieg staje się niezwykle precyzyjny, co wpływa na zwiększenie skuteczności i trwałości leczenia. Dodatkowo wszystkie takie zabiegi przeprowadzany z użyciem koferdamu, czyli specjalnej gumy odizolowującej leczony ząb. Dzięki temu Pacjent ma zapewniony maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Olsztyn

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem polega na dokładnym usunięciu zakażonej lub martwej miazgi z kanałów korzeniowych zęba, a następnie ich wypełnieniu. Podczas zabiegu wykorzystywane są specjalistyczne narzędzia dobierane ściśle do rozmiarów korzeni.

Leczenie kanałowe najczęściej prowadzone jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu Pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych.

Kiedy potrzebne jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest konieczne w przypadku poważnych uszkodzeń zębów, takich jak zaawansowana próchnica, zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, urazy, pęknięcia czy infekcje bakteryjne.

Wszystkie te czynniki mogą doprowadzić do zakażenia miazgi zęba, co skutkuje bólem oraz ryzykiem powikłań mogących mieć poważne konsekwencje dla całego organizmu.

W niektórych przypadkach potrzebne jest również powtórne leczenie kanałowe. Należą do nich takie sytuacje, jak zakażenie zęba spowodowane pozostałościami bakterii po pierwszym leczeniu, pozostawienie narzędzia w kanale lub nieszczelne wypełnienie.

Jednak dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod leczenia, jak zastosowanie mikroskopu, powtórne leczenie endodontyczne wymagane jest rzadko.

Objawy i przyczyny chorób zęba, które wymagają leczenia kanałowego

Choroby zęba, które wymagają leczenia endodontycznego, nazywane są chorobami miazgi zęba.

Objawy takich chorób mogą obejmować: intensywny ból zęba (utrzymujący się lub nawracający), wrażliwość na ciepło i zimno w obszarze zęba, obrzęk i zaczerwienienie dziąseł wynikające ze stanu zapalnego, a także ciemnienie zęba spowodowane zwiększoną ilością krwiaków w miazdze.

O tym, czy w naszym przypadku jest potrzebne leczenie kanałowe, zadecyduje lekarz dzięki kompleksowej diagnostyce wykorzystującej m.in. zdjęcie RTG.

Jak przebiega leczenie kanałowe pod mikroskopem- etapy

Poszczególne etapy leczenia kanałowego obejmują: ocenę stanu zęba i przeprowadzenie zdjęć rentgenowskich, znieczulenie Pacjenta, usunięcie zakażonej miazgi z kanałów korzeniowych zęba oraz wypełnienie ich specjalnym materiałem zwanym gutaperką.

Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest odbudowa zęba – w zależności od stopnia zniszczenia tkanek, może być w tym celu zastosowane wypełnienie kompozytowe lub korona protetyczna.

Wskazania i przeciwwskazania po leczeniu kanałowym

Po zakończeniu leczenia kanałowego Pacjenci powinni przestrzegać pewnych zasad i zaleceń, aby zapewnić szybkie i skuteczne wyzdrowienie zęba.

Wskazania:

  • unikanie zbyt gorących lub zbyt zimnych potraw i napojów przez pierwszych kilka dni po zabiegu
  • stosowanie leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych zgodnie z zaleceniami lekarza
  • dbanie o higienę jamy ustnej, szczególnie wokół zęba leczonego kanałowo i stosowanie w tym celu miękkiej szczoteczki do zębów i nici dentystycznych
  • wizyty kontrolne u stomatologa, aby monitorować stan zęba i uniknąć dalszych powikłań

Przeciwwskazania:

  • unikanie jedzenia przez kilka godzin po zabiegu
  • unikanie picia alkoholu i palenia papierosów przez kilka dni po zabiegu, ponieważ może to opóźnić proces gojenia
  • unikanie jedzenia twardej, chrupkiej żywności, aby nie uszkodzić zęba leczonego kanałowo
  • unikanie szczotkowania zębów zbyt mocno wokół zęba leczonego kanałowo, ponieważ może to spowodować ból lub uszkodzenie zęba
Cennik

Ząb jednokanałowy

850 - 1000 zł

Ząb przedtrzonowy

1000 - 1200 zł

Trzy kanały i więcej

1600 - 1900 zł

Usunięcie złamanego narzędzia z kanału / wkładu

500 zł

Zamknięcie perforacji dna komory i korzenia, open apex

500 zł

Re – endo (ponowne leczenie kanałowe)

wycena w gabinecie
Metamorfozy
Metamorfoza #23 - przed Przed zabiegiem
?

Kliknij by zobaczyć zdjęcia
przed metamorfozą

Metamorfoza #23 - po Po zabiegu

Metamorfoza #23

Metamorfoza #22 - przed Przed zabiegiem
?

Kliknij by zobaczyć zdjęcia
przed metamorfozą

Metamorfoza #22 - po Po zabiegu

Metamorfoza #22

Nasi pacjenci o nas

Opinie pacjentów

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Rejestracja online

Każda rejestracja powinna być potwierdzona przez Ndent. W przypadku gdy wybrany termin jest zajęty Ndent zaproponuje inny dogodny termin wizyty.