Implantoprotetyka

Implantoprotetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się odbudową braków zębowych za pomocą implantów stomatologicznych. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na odzyskanie pięknego uśmiechu i sprawne funkcjonowanie jamy ustnej.

W naszym gabinecie każdą odbudowę protetyczną poprzedzamy gruntowną diagnostyką z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań stomatologicznych. Nad każdym przypadkiem pochyla się cały zespół lekarzy różnych specjalizacji – wszystko po to, by nowy uśmiech Pacjenta był w pełni funkcjonalny, a wszystkie uzupełnienia protetyczne idealnie naśladowały naturalne uzębienie.

implantoprotetyka

Czym dokładnie jest implantoprotetyka?

Implantoprotetyka polega na wszczepieniu do kości szczęki lub żuchwy implantów stomatologicznych, które stanowią podstawę dla odbudowy protetycznej. Implanty zębowe to małe, metalowe elementy, wykonane z tytanu lub z cyrkonu, które stopniowo zrastają się z kością, tworząc trwałą i stabilną podstawę dla uzupełnienia protetycznego.

Pojedyncze lub liczne braki zębowe mogą być uzupełnione za pomocą pojedynczych implantów zębowych lub za pomocą mostu protetycznego. W przypadku bezzębia całkowitego bardzo wygodnym rozwiązaniem jest proteza na implantach. Implantoprotetyka umożliwia dopasowanie rodzaju odbudowy ściśle do indywidualnych warunków w jamie ustnej, potrzeb oraz preferencji Pacjenta.

Odbudowy protetyczne na implantach – jak wygląda procedura?

Procedura implantacji implantów stomatologicznych zaczyna się od dokładnej konsultacji z lekarzem stomatologiem, który dokonuje oceny stanu zdrowia jamy ustnej Pacjenta. Następnie, po wykonaniu niezbędnych badań diagnostycznych, lekarz decyduje o rodzaju i liczbie implantów, które zostaną wszczepione.

Wszczepianie implantów wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu konieczne jest kilkumiesięczne oczekiwanie na zrośnięcie implantów z kością. Dopiero po tym czasie następuje etap protetyczny.

Implantoprotetyka – korzyści dla Pacjentów

Przez utratę zębów wiele Pacjentów nabawia się kompleksów, co pociąga za sobą znaczne obniżenie jakości życia. Implantoprotetyka to rozwiązanie, które pozwala na odzyskanie pełnej funkcjonalności jamy ustnej oraz estetyki uśmiechu.

W porównaniu do tradycyjnych protez, implanty zapewniają też wyższy komfort użytkowania i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Ponadto implanty stomatologiczne wspierają strukturę szczęki i żuchwy oraz chronią przed przesunięciem się pozostałych zębów. Brak nawet jednego zęba powoduje poważne konsekwencje dla Pacjenta – wśród nich największą jest zanik kości. Implanty zapobiegają zanikowi tkanki kostnej, przyczyniając się tym samym do zachowania młodych rysów twarzy.

Czy każdy Pacjent może zdecydować się na ten rodzaj leczenia?

Nie każdy Pacjent może zdecydować się na leczenie implantoprotetyczne. Aby móc poddać się tej procedurze, konieczne jest posiadanie zdrowych kości szczęki i żuchwy oraz dobry ogólny stan zdrowia. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu implantacji jest nieustabilizowana cukrzyca oraz ciąża.

Podczas wstępnej konsultacji nasz lekarz ocenia, czy Pacjent spełnia warunki do przeprowadzenia zabiegu. W niektórych przypadkach konieczne jest wcześniejsze leczenie chorób przyzębia lub wykonanie dodatkowych zabiegów przygotowawczych przed implantacją.

Czy implantoprotetyka może w pełni zastąpić naturalne zęby?

Odbudowa protetyczna na implantach stomatologicznych może w pełni zastąpić naturalne zęby, pod warunkiem, że zostanie przeprowadzona prawidłowo i Pacjent przestrzega zaleceń lekarza stomatologa w zakresie higieny jamy ustnej oraz systematycznych wizyt kontrolnych.

Implanty stomatologiczne zapewniają stabilność i trwałość, co pozwala na normalne funkcjonowanie jamy ustnej. Odbudowy protetyczne na implantach wyglądają naturalnie i estetycznie, a ich wygląd można dostosować do indywidualnych potrzeb i wymagań Pacjenta.

Metamorfozy
Metamorfoza #7 - przed Przed zabiegiem
?

Kliknij by zobaczyć zdjęcia
przed metamorfozą

Metamorfoza #7 - po Po zabiegu

Metamorfoza #7

Nasi pacjenci o nas

Opinie pacjentów

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Rejestracja online

Każda rejestracja powinna być potwierdzona przez Ndent. W przypadku gdy wybrany termin jest zajęty Ndent zaproponuje inny dogodny termin wizyty.