Wybielanie zębów Olsztyn

Biały, nieskazitelny uśmiech to marzenie większości Pacjentów. Mało kto jednak może poszczycić się takim uśmiechem z natury, a kolor uzębienia każdego z nas ulega wpływowi barwników z pożywienia, napojów, a także takich używek, jak np. papierosy. Nasze zęby ciemnieją także z wiekiem.

Z pomocą przychodzi jednak stomatologia zachowawcza i jej zaawansowane techniki wybielania zębów!

wybielanie zębów olsztyn

Są to nowoczesne procedury kosmetyczne, które polegają na usunięciu z zębów osadów i przebarwień, by nadać im jaśniejszy odcień. W gabinecie stomatologicznym można skorzystać z różnych metod wybielania zębów – wśród nich najpopularniejsze to wybielanie zębów lampą, laserem, a także wybielanie nakładkowe. Każdą z nich dobiera się ściśle do indywidualnych potrzeb i preferencji Pacjenta.

Jeśli chcesz wybielać zęby bezpiecznie i cieszyć się efektami na długo, warto udać się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, gdzie zostanie dobrana najlepsza dla Ciebie metoda wybielania.

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielenie zębów polega na zaaplikowaniu specjalnych substancji, które rozpuszczają osady i plamy na powierzchni zębów. Procedura jest bezpieczna i nieinwazyjna, a jej efekty są zauważalne już po pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym.

Wybielanie zębów – jaka metoda jest dostępna w naszym gabinecie?

W Ndent zajmujemy się profesjonalnym wybielaniem zębów za pomocą wygodnych spersonalizowanych nakładek, które Pacjent otrzymuje do noszenia w domu.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

W przypadku wybielania zębów metodą nakładkową, cały proces trwa zwykle od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od stopnia przebarwień oraz pożądanych rezultatów. Polega on na noszeniu przez określony czas nakładki na zęby, która zawiera specjalny żel wybielający.

Nakładki są zwykle wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego i dopasowane do kształtu zębów Pacjenta.

Żel wybielający, który jest umieszczany w nakładce, zwykle zawiera nadtlenek wodoru. Kiedy substancja uwalnia tlen, przenika on przez szkliwo i rozjaśnia pigmenty, które powodują przebarwienia zębów.

Wybielanie zębów u dentysty – czym różni się od domowych sposobów?

Profesjonalne wybielanie zębów dobrane przez specjalistów jest bardziej intensywnym sposobem wybielania, który daje szybsze i bardziej trwałe efekty niż domowe sposoby. Tę metodę wybielania zębów cechuje także pełne bezpieczeństwo – nie musimy się obawiać uszkodzenia szkliwa i dziąseł, a ewentualna pozabiegowa nadwrażliwość zębów jest w pełni kontrolowana i ustaje szybko.

Na kolejnych wizytach kontrolnych higienistka monitoruje proces wybielania, dzięki czemu Pacjent może uzyskać upragniony kolor zębów.

Efekty wybielania zębów

Przy zabiegu wybielania zębów nakładkami już po kilku sesjach widać wyraźną poprawę koloru zębów. Uśmiech staje się jaśniejszy i bardziej atrakcyjny, a Pacjent odzyskuje pewność siebie.

W celu uzyskania jak najlepszych efektów, w trakcie oraz po wybielaniu zębów należy utrzymywać białą dietę. Polega ona na wykluczeniu z jadłospisu pokarmów i napojów mogących przebarwić zęby. Najlepiej ograniczyć się do produktów zawierających mało lub żadnych barwników – białego pieczywa, mięs, makaronów, ryżu, nabiału i jasnych owoców i warzyw. Higienistka w naszym gabinecie przekaże Państwu wszelkie szczegółowe zalecenia odnośnie diety.

Białą dietę najlepiej stosować do ok. 2 tygodni po zakończeniu wybielania.

Należy pamiętać, że wszelkie posiadane przez Pacjenta wypełnienia, prace protetyczne, a także martwe zęby nie ulegną rozjaśnieniu podczas stosowania klasycznych metod wybielających. Możliwe jest jednak wybielanie zębów martwych innymi metodami, podczas specjalnych zabiegów stomatologicznych – substancje wybielające wprowadzane są wtedy do wnętrza zęba.

Rezultaty wybielania zębów metodą nakładkową mogą utrzymać się nawet do 3 lat. By zapewnić ich maksymalną trwałość, należy przestrzegać zasad domowej higieny jamy ustnej i odbywać regularne kontrole stomatologiczne.

Nasi pacjenci o nas

Opinie pacjentów

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Rejestracja online

Każda rejestracja powinna być potwierdzona przez Ndent. W przypadku gdy wybrany termin jest zajęty Ndent zaproponuje inny dogodny termin wizyty.