Protetyka stomatologiczna Olsztyn

Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się odtwarzaniem brakujących zębów, przywracaniem prawidłowego zgryzu oraz poprawianiem estetyki uśmiechu.

Uzupełnienie protetyczne utraconych zębów jest niezwykle istotne nie tylko dla wyglądu zewnętrznego Pacjenta, ale przede wszystkim dla jego zdrowia – zarówno jamy ustnej, jak i całego organizmu. Bez pełnego zgryzu trudniej jest odpowiednio żuć pokarmy, co może prowadzić do zaburzeń trawienia, a nawet niedoborów żywieniowych. Ponadto braki zębowe mogą poważnie wpłynąć na wymowę, utrudniając komunikację.

protetyka stomatologiczna olsztyn

Czym zajmuje się protetyk?

Protetyk stomatologiczny zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem, dopasowywaniem, a także naprawą różnego rodzaju uzupełnień protetycznych.

W jego pracy kluczowym aspektem jest dopasowanie takiego rozwiązania, które idealnie będzie odpowiadać warunkom w jamie ustnej Pacjenta, a także jego indywidualnym potrzebom – tak, aby zapewnić mu maksymalny komfort i funkcjonalność zastosowanych uzupełnień.

Protetyk musi również dbać o najwyższą estetykę prac protetycznych, by w niczym nie różniły się one od naturalnych zębów.

W naszym gabinecie lekarz protetyk zajmuje się kompleksową odbudową uśmiechu, zapewniając przy tym Pacjentowi szeroki wybór różnego rodzaju uzupełnień.

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. licówki ceramiczne, porcelanowe, bonding (czyli tzw. licówki kompozytowe), korony cyrkonowe i porcelanowe (na podbudowie metalowej lub cyrkonowej) oraz wszelkiego rodzaju protezy zębowe.

Korony porcelanowe w stomatologii protetycznej

Korony zębowe wykonane z porcelany to bardzo popularne rozwiązanie w przypadku utraty zęba lub jego bardzo rozległego zniszczenia. Są tworzone indywidualnie dla każdego Pacjenta, co gwarantuje ich wysoką estetykę i idealne naśladowanie naturalnych zębów.

Korony zębowe mocuje się na własnych zębach Pacjenta lub na wszczepionych implantach. W przypadku zakładania korony na zębie, należy go w tym celu odpowiednio przygotować przez szlifowanie. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest dla Pacjenta zupełnie bezbolesny.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to cienkie płatki porcelany, które nakładane są na przednie powierzchnie zębów. Dzięki nim można skorygować kształt, wielkość oraz kolor zębów. Licówki porcelanowe są niezwykle trwałe, estetyczne oraz odporne na przebarwienia.

Licówki porcelanowe są także odporne na osadzanie się na nich kamienia nazębnego, który może powodować tak groźne choroby, jak paradontoza. Dzięki temu przyczyniają się do zdrowia dziąseł Pacjenta.

Protezy zębowe – rodzaje dostępne w naszym gabinecie

W naszym gabinecie stomatologicznym oferujemy różne rodzaje protez zębowych, które zawsze dobieramy ściśle do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego Pacjenta.

Protezy zębowe: szkieletowe

Protezy szkieletowe to najpopularniejsze protezy ruchome. Zbudowane są z metalowego szkieletu zaopatrzonego w klamry służące do utrzymania protezy w jamie ustnej oraz cierni opierających się na powierzchniach żujących zębów Pacjenta, które odpowiednio rozkładają siły żucia.

Protezy szkieletowe to uzupełnienia protetyczne, które stosuje się u Pacjentów z rozległymi brakami zębowymi, których nie da się uzupełnić mostem.

W zależności od warunków anatomicznych w jamie ustnej Pacjenta, do wykonania protezy szkieletowej potrzeba zwykle około 3-5 wizyt. Czas od wizyty konsultacyjnej do oddania Pacjentowi gotowej protezy wynosi średnio 8 tygodni.

Protezy zębowe: akrylowe

Protezy akrylowe to kolejne bardzo popularne uzupełnienia protetyczne należące do protez ruchomych. W zależności od liczby utraconych zębów, stosuje się protezy akrylowe częściowe lub całkowite.

Proteza akrylowa wykonana jest w całości z akrylu – materiału, który idealnie imituje naturalne uzębienie oraz dziąsła. Podobnie jak w przypadku protez szkieletowych, na ich wykonanie przeznacza się kilka wizyt. Średni czas oczekiwania na protezę akrylową to ok. 1-2 miesiące. Podczas wykonywania jej w ramach NFZ czas ten może wydłużyć się do 3 miesięcy.

Cennik

Korona porcelanowa na podbudowie metalowej

2400 zł

Korona pełnoceramiczna

2600 - 2900 zł

Licówka porcelanowa

2600 - 2900 zł

Inlay, onlay, overlay ceramiczny

2600 - 2900 zł

Wkład koronowo-korzeniowy

600 zł

Proteza akrylowa

2500 zł

Proteza szkieletowa

3000 - 3500 zł

Proteza szkieletowa acetalowa

3000 - 3500 zł

Deprogramator Koisa

800 zł

Szyna MAGO

1500 zł

Adhezyjny most kompozytowy

3200 zł
Metamorfozy
Metamorfoza #1 - przed Przed zabiegiem
?

Kliknij by zobaczyć zdjęcia
przed metamorfozą

Metamorfoza #1 - po Po zabiegu

Metamorfoza #1

Metamorfoza #8 - przed Przed zabiegiem
?

Kliknij by zobaczyć zdjęcia
przed metamorfozą

Metamorfoza #8 - po Po zabiegu

Metamorfoza #8

Metamorfoza #2 - przed Przed zabiegiem
?

Kliknij by zobaczyć zdjęcia
przed metamorfozą

Metamorfoza #2 - po Po zabiegu

Metamorfoza #2

Nasi pacjenci o nas

Opinie pacjentów

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Rejestracja online

Każda rejestracja powinna być potwierdzona przez Ndent. W przypadku gdy wybrany termin jest zajęty Ndent zaproponuje inny dogodny termin wizyty.