Implanty zębów Olsztyn

Zdrowie jamy ustnej jest kluczowe dla utrzymania ogólnego zdrowia organizmu. Brak jednego lub kilku zębów może prowadzić do różnych powikłań, takich jak trudności w jedzeniu, poprawnej mowie czy do zaburzenia estetyki uśmiechu. Naprzeciw tym problemom i potrzebom Pacjentów wychodzi współczesna implantologia, która umożliwia zastąpienie braków zębowych za pomocą implantów.

Leczenie implantologiczne w naszym gabinecie stomatologicznym to gwarancja bezpieczeństwa i najwyżej jakości zastosowanych materiałów, a tym samym pięknego uśmiechu na lata.

implanty zębów olsztyn

Czym są implanty zębów?

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe wykonane z biokompatybilnych materiałów, takich jak tytan, które są wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy.

Ich głównym zadaniem jest zastąpienie utraconych zębów, poprawienie estetyki uśmiechu, a także przywrócenie prawidłowej funkcji zgryzu.

Kiedy stosowane są implanty zębowe?

Implanty zębowe są stosowane, gdy tracimy zęby z powodu chorób, urazów lub starzenia się. Mogą być również stosowane jako alternatywa dla mostów protetycznych lub protez ruchomych.

Za pomocą implantów zębowych można odbudować dowolną liczbę brakujących zębów, co znacznie poprawia jakość życia i samopoczucie Pacjenta.

Implanty zębów – co jeszcze powinniśmy o nich wiedzieć?

Implanty zębowe składają się z trzech podstawowych elementów: sztucznego korzenia, łącznika i korony protetycznej, czyli sztucznego zęba. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, co umożliwia dopasowanie do indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Najpopularniejszymi implantami są implanty tytanowe. Alternatywą dla nich są implanty cyrkonowe, które zapewniają jeszcze większą estetykę i maksymalne bezpieczeństwo. Decyzję o wyborze materiału, z jakiego wykonany jest implant, Pacjent podejmuje wspólnie z lekarzem.

Implanty są jedynym rozwiązaniem w przypadku braków zębowych, które odbudowuje korzeń zęba. Ma to fundamentalne znaczenie dla układu kostnego twarzy oraz rysów twarzy – tkanka kostna po utracie zęba zmniejsza swoją gęstość, ponieważ nie otrzymuje naturalnej stymulacji. Konsekwencją zaniku kości jest zapadanie się tkanek miękkich wokół niej.

Implant wspiera struktury kostne i nie dopuszcza do ich zaniku, utrzymując przy tym młodzieńczy owal twarzy Pacjenta.

Przebieg leczenia implantologicznego

Wszczepienie implantów zębowych poprzedzone jest kompleksową diagnostyką, która obejmuje wykonanie zdjęć RTG oraz dokładną ocenę warunków w jamie ustnej Pacjenta.

Następnie lekarz stomatolog przystępuje do zabiegu, który odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Polega on na wykonaniu nacięcia w dziąśle, odsłonięciu kości i wszczepieniu implantu w odpowiednim miejscu. Po zabiegu konieczne jest czasowe unikanie obciążeń i prawidłowa higiena jamy ustnej.

Po zagojeniu się implantu, tj. po około 3-6 miesiącach, Pacjent powraca do gabinetu stomatologicznego, gdzie następuje zamocowanie łącznika oraz korony protetycznej. Po tym zabiegu implant zębowy funkcjonuje jak naturalny ząb.

Wskazania i przeciwwskazania do wszczepienia implantów

Implanty zębów są najczęściej zalecanym przez stomatologów rozwiązaniem w przypadku utraty zęba. Innymi wskazaniami do zastosowania implantów są trudności w trzymaniu protezy ruchomej, a także zbyt słabe zęby, które nie nadają się do mostu protetycznego.

Mimo ogromnej popularności leczenia implantologicznego, wszczepienie implantu nie może zostać wykonane u każdego Pacjenta. Przeciwskazaniami są:

  • choroby ogólnoustrojowe – takie jak cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, choroby nerek
  • ciężkie choroby układu krążenia – jak np. niewydolność serca
  • choroby kości – takie jak osteoporoza lub choroba Pageta
  • choroby periodontologiczne – w tym zapalenie przyzębia
  • palenie papierosów lub nadużywanie alkoholu
  • nieprawidłowa higiena jamy ustnej
  • wiek poniżej 18 lat

W przypadku przeciwwskazań, lekarz proponuje inne metody leczenia lub wskazuje na konieczność leczenia chorób ogólnoustrojowych lub chorób jamy ustnej. W każdym przypadku, decyzja o wszczepieniu implantów powinna być starannie przemyślana i konsultowana z lekarzem implantologiem.

Cennik

Konsultacja implantologiczna

200 - 550 zł

Szablon chirurgiczny w oparciu o planowanie w programie Codiagnostics

900 zł

Wszczepienie implantu Straumann SLA

3500 zł

Wszczepienie implantu Straumann SLActive

4000 zł

Odbudowa protetyczna na implancie Straumann SLA

3500 zł

Augmentacja tkanek

2500 – 4000 zł

Podniesienie dna zatoki szczękowej

4500 zł

Usunięcie implantu

1500 zł
Metamorfozy
Metamorfoza #14 - przed Przed zabiegiem
?

Kliknij by zobaczyć zdjęcia
przed metamorfozą

Metamorfoza #14 - po Po zabiegu

Metamorfoza #14

Nasi pacjenci o nas

Opinie pacjentów

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Rejestracja online

Każda rejestracja powinna być potwierdzona przez Ndent. W przypadku gdy wybrany termin jest zajęty Ndent zaproponuje inny dogodny termin wizyty.